تهران اشنایدر

آموزش نصب کنتاکتور اشنایدر

آموزش نصب کنتاکتور اشنایدر

آموزش نصب کنتاکتور اشنایدر و بررسی عملکرد این دستگاه امکان استفاده از نهایت کارایی کنتاکتور را فراهم کرده و نقش مهمی در افزایش بازدهی یا راندمان پروژه دارد. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه ضمن بررسی روش های مختلف نصب این دستگاه، شما را با نکات مهم خرید کنتاکتور و بهترین برند سازنده آن آشنا می کنیم.

آشنایی با کنتاکتور اشنایدر

آشنایی با کنتاکتور اشنایدر

نمونه قوی تر یک رله کنتاکتور که به عنوان یک کلید مغناطیسی به کنترل جریان های برق بسیار قوی و پر قدرت می پردازد، اشنایدر نام دارد. در این میان شیوه نصب کنتاکتور اشنایدر ساده و راحت بوده و این دستگاه با استفاده از یک جریان برق کوچک ورودی امکان کنترل جریان پر قدرت و قوی را فراهم کرده و به عنوان مهم ترین عضو در مدار فرمان الکتریکی، از کاربردهای وسیعی برخوردار است. به عنوان مثال در موتورها و جریان های بزرگ که رله پاسخگو نیست به کار رفته و در ساختمان های تجاری، برج های مسکونی، پله برقی ها، مدارهای فرمان و… مورد استفاده قرار می گیرد.

در واقع کنتاکتور از ۶ قطعه اصلی تشکیل شده و نقش کلید را در جریان مدار الکتریکی ایفا می کند. در این میان آشنایی با شیوه نصب کنتاکتور اشنایدر اهمیت بالایی داشته و این دستگاه یکی از بهترین تولیدات این شرکت است. از این رو کیفیت ساخت بالایی داشته و شامل رنج وسیعی از توان و جریانات مدارهای الکتریکی است. همچنین دارای بالاترین استانداردهای لازم برای این قطعه الکترونیکی بوده و بخش زیادی از فروش بازار را به خود اختصاص داده است.

چگونگی نصب کنتاکتور اشنایدر

چگونگی نصب کنتاکتور اشنایدر

اکنون که با ساختار و عملکرد این دستگاه آشنا شدید، با بررسی شیوه نصب کنتاکتور اطلاعات شما را در این زمینه تکمیل می کنیم. برای نصب این دستگاه ابتدا کنتاکتور مورد نیاز خود را تهیه کرده و آن را با توجه به معیارهایی مثل ولتاژ مختص تحریک بوبین کنتاکتور، جریان لازم بار متصل در خروجی کنتاکتور و ولتاژ لازم متصل به کنتاکت ها انتخاب کنید. سپس راهنمای نصب کنتاکتور اشنایدر را مطالعه کرده و برای کابل کشی ولتاژ تحریک بوبین، ورودی 1A و 2A را شناسایی کنید.

پس از ارزیابی کنتاکت کمکی، دستگاه را بر روی ریل نصب کرده و کابل های تحریک و قدرت را به کنتاکتور وصل کنید. سپس کابل ها را شماره گذاری کرده تا پس از انجام عیب یابی تابلو از قطع بودن برق آن اطمینان حاصل کنید. در گام بعد روکش کابل ها را جدا نموده و در صورت رشته ای بودن کابل، رشته ها را به یکدیگر بتابانید. سپس با استفاده از یک پیچ گوشتی مناسب به باز کردن پیچ های ورودی پرداخته و پس از قرار دادن سیم ها در درون ترمینال، پیچ را محکم کنید.

در مرحله بعد به وسیله برق ورودی بوبین، به تحریک کنتاکتور پرداخته و پس از شنیدن صدای کلیک، ولتاژ را قطع کنید. در نهایت پس از سیم کشی کردن خروجی، تابلو اتصالات را بررسی کرده و فرایند نصب کنتاکتور اشنایدر را به پایان برسانید.

کنتاکتور اشنایدر چگونه کار می کند؟

کنتاکتور اشنایدر چگونه کار می کند؟

پس از آشنایی با مراحل نصب کنتاکتور اشنایدر و بررسی روش های مختلف، بهتر است با نحوه عملکرد این دستگاه آشنا شوید. در واقع کنتاکتور در دستگاه هایی که نیاز به خاموش و روشن شدن مکرر دارند، به کار می رود. این دستگاه با قطع و وصل کردن تغذیه توان که به بار ختم می شوند، عملکرد خود را به صورت صحیح تکمیل می کند.

در واقع یک قسمت از هسته کنتاکتور متحرک است که به وسیله یک فنر از قسمت ثابت جدا می شود. به طور کلی حرکت این دستگاه توسط تعدادی کنتاکت عایق شده صورت می گیرد که به کنتاکتور متصل هستند. در قسمت ثابت هسته نیز تعدادی کنتاکت محکم شده وجود دارند. در این میان به هنگام حالت وصل، تیغه متحرک کنتاکتور با کنتاکت ثابت در تماس بوده و تحت نیروی دائم الکترومغناطیسی قرار می گیرد. برقراری جریان دائم در سیم پیچ تولید کننده نیروی مغناطیسی نیز، باعث حفظ تماس تیغه متحرک کنتاکتور با کنتاکت ثابت می شود.

در صورت کاهش ولتاژ یا قطع جریان در بوبین، کنتاکت متحرک به صورت اتوماتیک تحت تاثیر نیروهای فنر قرار گرفته و باعث قطع جریان می شود. از طرفی در صورتی که در فرایند نصب کنتاکتور اشنایدر به دلیل فقدان ولتاژ جریان قطع شود، تیغه ها تحت تاثیر نیروی فنر از کنتاکت های ثابت جدا می شوند و به قطع جریان تغذیه موتور می پردازند. همچنین چون عبور جریان یکسان از تمام کنتاکت های کنتاکتور لازم و ضروری است، تعدادی کنتاکت باز و تعدادی بسته می شوند و کنتاکتور های استاندارد شده دارای سه کنتاکت اصلی برای مدار فرمان می باشند.

از کجا کنتاکتور اشنایدر بخریم؟

اکنون که می دانید شیوه نصب کنتاکتور اشنایدر چگونه است و این دستگاه چه عملکردی دارد، انتخاب یک مرکز خرید معتبر بسیار مهم و قابل توجه است. خوشبختانه فروشگاه اینترنتی تهران اشنایدر تمام محصولات برند Schneider را پوشش داده و علاوه بر تضمین اصالت کالا، بهترین قیمت ها را ارائه می دهد. همچنین دارای یک تیم حرفه ای و متخصص بوده و آماده است تا خدمات مشاوره رایگان را در اختیار شما قرار دهد.

با مراجعه به سایت این فروشگاه امکان مقایسه محصولات مختلف و بررسی مشخصات فنی هر کدام فراهم شده و این موضوع در آشنایی با شیوه نصب کنتاکتور اشنایدر موثر است. از طرفی تهران اشنایدر یکی از بزرگترین نمایندگی های برند اشنایدر است که تمام محصولات خود را با خدمات پس از فروش مناسب ارائه می دهد. همچنین پشتیبانی گسترده ای داشته و در تلاش است تا رضایت حداکثری مشتریان خود را به دست بیاورد.

سخن پایانی

در این مقاله ضمن بررسی شیوه نصب کنتاکتور اشنایدر و معرفی بهترین فروشگاه، شما را با نحوه عملکرد این دستگاه آشنا کردیم. در پایان پیشنهاد می کنیم در خرید کنتاکتور به بودجه و نیاز خود توجه کرده و با مراجعه به سایت تهران اشنایدر، ضمن بررسی محصولات مختلف و مقایسه مشخصات فنی آن ها خرید هوشمندانه و مقرون به صرفه ای را تجربه کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا