تهران اشنایدر

بهترین برند های کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم موجود در بازار کدامند؟

بهترین برند های کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم موجود در بازار کدامند؟

یکی از مهم ترین تجهیزات به کار رفته در انواع تابلو برق، کلید اتوماتیک است که به دو صورت فیکس و قابل تنظیم به تولید می رسد. در این میان آشنایی با بهترین برند کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم از اهمیت بالایی برخوردار بوده و امکان دسترسی به بهترین محصول را فراهم می کند. در این مقاله ی بهترین برند های کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم موجود در بازار کدامند؟ ، ضمن بررسی مهم ترین ویژگی های کلید اتوماتیک فیکس اشنایدر ، ویژگی های کلید اتوماتیک قابل تنظیم و بهترین برند تولید کننده آن را معرفی می کنیم.

GREEN tik vectorکلید اتوماتیک فیکس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کلید اتوماتیک فیکس چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کلید اتوماتیک فیکس به صورت غیر قابل تنظیم طراحی شده و برای جریان های ثابت به کار می رود. از این رو امکان تغییر در آن وجود نداشته و مهمترین کاربرد آن مربوط به کارخانه ها و صنایع مختلف است. این کلید یک نوع بریکر قابل قطع زیر بار است که در موتورها، سیستم های روشنایی و… مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو محافظت بالایی در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار دارد. از طرفی از بروز نوسانات ولتاژ جلوگیری کرده و امکان حفاظت و قطع کردن مدار را فراهم می کند.
کلید اتوماتیک فیکس به لحاظ شیوه نصب متفاوت بوده و امکان قطع مدار در حالتی که برق شبکه وصل است را فراهم می کند. این کلید دارای قابلیت تشخیص جریان اضافه بار و اتصال کوتاه بوده و مجهز به رله های الکترونیکی مختلف است. از طرفی به لحاظ رنج جریان حفاظت غیر قابل تنظیم بوده و می تواند با هدف حفاظت تابلو در برابر آتش سوزی و برای افزایش تجهیزات داخل تابلو برق مورد استفاده قرار بگیرد.

در این میان آشنایی با اصلی ترین ویژگی های کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم و آَشنایی با مهم ترین مزایای کلید اتوماتیک از اهمیت بالایی برخوردار بوده و تا حد زیادی وابسته به رنج جریان آن ها است. به طور کلی کلید اتوماتیک فیکس در انواع تک پل، دو پل، سه پل و حتی چهار پل موجود است. این کلید طول عمر و قدرت قطع بالایی دارد و از قابلیت قطع و وصل از راه دور نیز برخوردار است. همچنین ممکن است مجهز به کنتاکت کمکی، کنتاکت خطا، رله آندر ولتاژ و رله شنت باشد و بر روی موتور نیز نصب شود.

GREEN tik vectorکلید اتوماتیک قابل تنظیم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کلید اتوماتیک قابل تنظیم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

کلید اتوماتیک قابل تنظیم اشنایدر به عنوان یک قطع کننده مدار برای حفاظت از آن مورد استفاده قرار می گیرد‌. از این رو مقاومت بالایی در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه دارد و در فیدرهای ورودی و خروجی تابلوهای برق به کار گرفته می شود. در این میان به عنوان بهترین برند کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم می توان به اشنایدر الکتریک اشاره کرد. در ادامه ابتدا ویژگی های کلید اتوماتیک قابل تنظیم را معرفی کرده و سپس مزایای خرید محصولات این برند را مورد بررسی قرار می دهیم.

کلید های اتوماتیک قابل تنظیم در دو دسته کلید های اتوماتیک قابل تنظیم حرارتی – مغناطیسی و الکترونیکی قابل تقسیم هستند. در این نوع کلید امکان تنظیم جریان از 0.6 تا 1 برابر جریان بار کامل وجود داشته و این محصول در تنظیم کردن مقدار جریان حفاظتی حرارتی یا مغناطیسی نقش دارد. از این رو در آمپراژ 6 تا 1600 آمپر به تولید رسیده و در ورودی تابلوها به عنوان کلید اصلی و در خروجی تابلوها به عنوان بریکر خروجی به مصرف کننده به کار می رود.

کلید اتوماتیک قابل تنظیم یکی از پر کاربرد ترین ابزارهای برق صنعتی است و امکان قطع و وصل جریان و ولتاژ برق به صورت ایمن را فراهم می کند. از طرفی قدرت قطع بالایی داشته و به صورت افقی و عمودی قابل نصب است. همچنین مطابق با استانداردهای جهانی بوده و امکان کنترل و قطع جریان های اتصال کوتاه و اضافه بار را فراهم می کند. از طرفی در سه رنج 0.8، 0.9 و 1 برابر جریان نامی کلید تنظیم می شود.

حال اگر می خواهید بدانید نحوه کار کلید اتوماتیک به چه صورت است؟ روی لینک کلیک کرده و مقاله ی تهران اشنایدر را مطالعه نمایید.

GREEN tik vectorکاربرد کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم چیست؟

پیش از آشنایی با کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم بهتر است تا با کاربرد این دستگاه آشنا شوید. به طور کلی به عنوان یکی از پر مصرف ‌ترین ادوات صنعتی می توان به کلید اتوماتیک اشاره کرد. این کلید یکی از تجهیزات مهمی است که در دستگاه های برقی مثل سیم و کابل های مدار، دستگاه های صنعتی و مدارات روشنایی مراکز صنعتی و مسکونی به کار می رود. از این رو باعث افزایش سطح ایمنی محیط می شود و محافظت بالایی در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه دارد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید سری به مقاله ی انواع کلید اتوماتیک و کاربرد هر یک نیز بزنید.

GREEN tik vectorبهترین برند های کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم موجود در بازار کدامند؟

بهترین برند های کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم موجود در بازار کدامند؟

اکنون که با انواع کلید اتوماتیک و کاربردهای آن ها آشنا شدید، بهترین برند کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم را به شما معرفی کرده و مهمترین ویژگی های آن را مورد بررسی قرار می دهیم. همانطور که گفتیم اشنایدر الکتریک یکی از بهترین برندهای تولید کننده این دستگاه است. محصولات این برند ضمن داشتن اصالت از گارانتی و خدمات پس از فروش مناسبی برخوردار هستند. از این رو هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری را کاهش داده و قیمت مناسبی دارند. همچنین در ابعادی استاندارد به تولید رسیده و مجهز به جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا هستند.

بهترین کلید اتوماتیک در تابلوهای برق نصب ساده و آسانی داشته و به راحتی قابل حمل است. همچنین ایمنی دستگاه مورد نظر را تضمین کرده و از قدرت قطع بالایی برخوردار است. از طرفی رنج جریان وسیعی داشته و می تواند به صورت افقی یا عمودی به کار گرفته شود. همچنین به صورت تک پل، دو پل، سه پل یا چهار پل طراحی شده و برای منبع برق AC و DC مناسب است.

GREEN tik vectorسخن پایانی

در این مقاله بهترین برند کلید اتوماتیک فیکس و قابل تنظیم را معرفی کرده و ویژگی های آن را مورد بررسی قرار دادیم. در پایان پیشنهاد می کنیم با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تهران اشنایدر دستگاه های مختلف را مشاهده کرده و پس از مقایسه مشخصات فنی هر کدام، محصولی متناسب با بودجه و نیازتان را خریداری کنید. شما می توانید از تیم پشتیبانی سایت ما برای انتخاب کلید اتوماتیک مورد نیاز خود اقدام کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا