تهران اشنایدر

بررسی انواع کلید حرارتی و کاربردهای آن در صنایع متنوع

تصویر شاخص مقاله

انواع کلید حرارتی کدام اند و چه کاربردهایی دارند؟ همانطور که می دانید، امروزه استفاده از کلید حرارتی اشنایدر به شدت رواج یافته است و می توانند کاربرد های بسیاری را به همراه خود داشته باشند.

لذا باید بدانید این کلید ها اغلب با نام کلید MPCB نیز شناخته می شوند که دانستن این موضوع خالی از لطف نخواهد بود. اگر می خواهید با کاربرد های کلید حرارتی و نحوه عملکرد آن آشنا شوید، به شما پیشنهاد می دهیم تا انتها با ما همراه بمانید و مطالب ذکر شده را مورد مطالعه و بررسی تان قرار دهید.

کلید حرارتی

کلید حرارتی چیست؟

بسیاری از افراد ممکن است با کلید های حرارتی به خوبی آشنا نباشند، به همین منظور باید بگوییم این کلید ها به گونه ای طراحی گردیده اند که می توانند به خوبی موتور ها را از اضافه بار و اتصال کوتاه محافظت نمایند. لازم به ذکر است موتور ها در هنگام فعالیت نیاز به محافظت خواهند داشت که کلید های حرارتی این قابلیت را نیز خواهند داشت.

همانطور که می دانید، در برخی از موارد ممکن است اتصالی هایی صورت بگیرند، کلید های حرارتی و یا کلید های مغناطیسی در چنین مواقعی می توانند به صورت خودکار عمل کرده و از بروز مشکلات متعدد و خسارت های ناشی از اتصالی جلوگیری نمایند که این موضوع از دیگر کاربرد های کلید حرارتی نیز محسوب می گردد.

بیشتر بدانید: شما می توانید برای دیدن لیست تمامی محصولات کلید حرارتی اشنایدر با استفاده از لینکه مربوطه به صفحه مورد نظر مراجعه کرده و محصول خود را برای خرید انتخاب کنید

کلید-حرارتی-اشنایدر

انواع کلید حرارتی

یکی از موضوعاتی که افراد پیش از خرید باید به این موضوع توجه داشته باشند، انواع گوناگون کلید های حرارتی می باشد. کلید های مغناطیسی انواع متفاوتی را شامل می شوند که برخی از آن ها عبارت اند از:

کلید حرارتی اشنایدر GV2

یکی از محبوب ترین کلید های حرارتی اشنایدر، می توان به کلید های مغناطیسی اشنایدر Gv2 اشاره کرد. این کلید مغناطیسی فوق العاده، می تواند به خوبی از موتور محافظت نموده و از آسیب های احتمالی تا حد بسیار زیادی جلوگیری کند. کلید خای حرارتی اشنایدر سری GV2 جریان حرارتی شان ۱۷_۲۳ آمپر تلقی می شود و جریان مغناطیسی آن حدود ۳۲۷ آمپر می باشد. افرادی که می خواهند با پرداخت هزینه ای اندک یک کلید حرارتی مناسب دریافت نمایند، می توانند کلید حرارتی اشنایدر سری GV2 را در انتخاب کنند.

کلید حرارتی اشنایدر GV3

از دیگر انواع کلید های حرارتی، می توان به کلید های حرارتی سری GV3 اشاره کرد. این کلید ها، از قدرت و عملکرد فوق العاده ای برخوردار می باشند و بهتر از سری قبل خود یعنی کلید های حرارتی اشنایدر GV2 عمل می کنند. جریان حرارتی کلید مغناطیسی GV3 ۳۰_۴۰ آمپر بیان گردیده است و جریان مغناطیسی آن ۵۶۰ امپر نیز تلقی می شود. نون تغذیه این محصول AC نیز می باشد. لذا باید بدانید از کلید حرارتی اشنایدر GV3 می توان برای حفاظت از موتور های متنوع بهره مند گردید.

بشتر بخوانیم: با خواندن مقاله سنسور خازنی چیست در 8 دقیقع اطلاعات خود را در زمینه سنسور ها بالا میبرید

نمای-کنار-کلید-حرارتی

کلید حرارتی اشنایدر GV4

یکی دیگر از محصولاتی که می خواهیم برای تان شرح دهیم، کلید حرارتی اشنایدر سری GV4 می باشد. این محصول تنها برای موتور های ۱۱۰ کیلو وات هستند مناسب خواهد بود و موتور هایی با قدرت های بالا نخواهند توانست از این محصول بهره مند گردند. لذا قدرت قطع کلید حرارتی اشنایدر GV4 ۷۰ کلیو آمپر می باشد و جریان آن ۲۲۰ امپر نیز خواهد بود. این محصول تمامی کاربرد های کلید حرارتی مرغوب را در خود جای داده و قیمت مناسبی را نیز به خود اختصاص داده است که افراد پیش از خرید لازم است این نکات را مد نظر شان قرار دهند.

کلید حرارتی اشنایدر GV5

یکی دیگر از کلید های حرارتی مرغوب، کلید حرارتی اشنایدر GV5 نام دارد که امروزه مشتریان بسیاری را به سمت خود سوق داده است. این محصول حرارت مغناطیسی اش ۷۰ الی ۱۵۰ آمپر می باشد و قدرت آن ۳۶ کیلو آمپر نیز تلقی می شود.

بیشتر بدانیم :شما می توانید برای خرید چراغ سیگنال اشنایدر به صفحه دسته بندی محصول مراجعه کرده و لیست تمامی چراغ های سیگنال اشنایدر را مشاهده کنید.

انواع کلید حرارتی

نحوه کار کلید حرارتی

همانطور که می دانید، در ساختمان کلید های حرارتی دو فلز نا همجنس وجود دارد که جریان الکتریکی از میان این دو فلز عبور می نماید. با عبور جریان الکتریکی، دمای فلز های ناهمجنس افزایش یافته و در کم ترین زمان ممکن طول آن ها نیز افزایش می یابد. در این مرحله، بی متال به سمت فلزی که میزان انبساط آن پایین می باشد، خم خواهد شد و این موضوع سبب می گردد کنتاکت ها به خوبی قطع و وصل شوند.

معرفی بهترین مارک کلید حرارتی

بسیاری از افراد ممکن است با خود بپرسند بهترین مارک کلید حرارتی کدام است؟ در پاسخ به چنین سوالاتی، باید بگوییم اگر می خواهید از کلید حرارتی و یا مغناطیسی خود در طی سالیان متوالی استفاده نمایید، می بایست بهترین مارک آن را به هنگام خرید انتخاب نمود. یکی از مرغوب ترین مارک های کلید حرارتی، می توان به کلید حرارتی اشنایدر اشاره کرد.

لذا باید بدانید این محصول نه تنها کیفیت فوق العاده ای را در بر دارد، بلکه قیمت مناسبی را به خود اختصاص داده است. برخی از افراد ممکن است با خود گمان کنند قیمت مناسب این محصول نشان از بی کیفیتی آن خواهد داشت، اما باید بگوییم این فرضیه کاملا نادرست تلقی می شود. برند اشنایدر همواره سعی نموده با ارائه بهترین قیمت ها، قدرت خرید مشتریان خود را افزایش داده و رضایت آن ها را به دست آورد. لذا با خرید این محصول، افراد می توانند تجربه مناسبی را از خرید کلید های حرارتی کسب نمایند.

کلید-سفید-حرارتی-اشنایدر

نمایندگی خرید کلید حرارتی اشنایدر

افرادی که تمایل دارند به خرید انواع کلید حرارتی اشنایدر بپردازند، می بایست خریدشان را از نمایندگی های معتبر انجام داده تا بتوانند محصولات با کیفیتی را تهیه نمایند. لذا دقت داشته باشید کارشناسان و مشاوران در نمایندگی تهران اشنایدر، می توانند مشاوره های اصولی و درستی را به شما ارائه دهند و گزینه مناسبی را برای خرید به شما معرفی نمایند.

به همین خاطر همواره توصیه می گردد تا خرید از نمایندگی تهران اشنایدر را مد نظر خود قرار دهید تا بتوانید خرید مناسبی را تجربه کنید.

امیدواریم با مطالعه مطالب فوق توانسته باشید سوالات و ابهامات ذهن خود را نسبت به کلید های حرارتی برطرف ساخته و در صورت لزوم به خرید آن از نمایندگی های معتبر نیز بپردازید و از کاربرد های کلید حرارتی نیز بهره مند گردید.

منبع : electrical4u

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا