تهران اشنایدر

کلید حرارتی اشنایدر یا زیمنس! کدام بهتر است؟

کلید حرارتی اشنایدر یا زیمنس! کدام بهتر است؟

کلیدهای حرارتی معمولا جزو تجهیزات حفاظتی هستند که از فیوزهای مینیاتوری تشکیل شده اند. نام اختصاصی کلیدهای حرارتی MCCB بوده که به آن ها کلیدهای محافظ موتور نیز می گویند. مهم ترین وظیفه کلید حرارتی قطع بار و خاموش و روشن کردن الکتروموتورهای سه فاز است که با وجود فیوزهای مینیاتوری و بیمتال، نوعی اتصال کوتاه و اضافه بار را می توان حفاظت کرد. این نوع کلید حرارتی در دو نوع کلید حرارتی اشنایدر یا زیمنس وجود دارد که جزو کلیدهای باکیفیت در بازار به شمار می روند. در ادامه مقاله به بررسی مقایسه این دو نوع کلید خواهیم پرداخت.

کلید حرارتی چیست و چه کاربردی دارد؟

کلید حرارتی یا کلید حفاظت موتوری از جمله کلیدهای پرکاربرد بوده که ترکیبی از کلیدهای مینیاتوری و بیمتال است. این نوع کلیدها موجب شده تا از موتور در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار محافظت شود. نام دیگر کلیدهای حرارتی، کلید راه انداز موتور است. کلیدهای حرارتی جزو کلیدهای قابل قطع بار هستند.

از مهم ترین ویژگی های این نوع کلید می توان به قابلیت تنظیم دقیق آمپر در بازه زمانی مختلف، قابل قطع و وصل بودن زیر بار و قطع موتور در صورت ایجاد اضافه بار و عدم نیاز به کنتاکتور فرمان اشاره کرد. از کلیدهای حرارتی برای حفاظت از موتور در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار می توان استفاده کرد. معمولا برای کنترل زمان شروع و توقف، کنترل جریان شدید موتور، جلوگیری از تک فاز شدن و … از این نوع کلیدها می توان استفاده کرد. برخی از کاربرد کلیدهای حرارتی به شرح زیر هستند:

  • حفاظت از انواع مختلف موتورهای الکتریکی در برابر انواع خطاهای الکتریکی در مدار
  • حفاظت از اضافه بار مغناظیسی و حرارتی
  • کلیدزنی در مدارهای موتوری و دیگر مدارها
  • ایجاد تاخیر حراری در هنگام روشن شدن موتور

معرفی کلید حرارتی اشنایدر

معرفی کلید حرارتی اشنایدر

کلید های حرارتی اشنایدر یکی از معروف ترین کلیدهای حرارتی می باشند که به عنوان کلید محافظ موتور قوی شناخته شده اند. این نوع کلیدها می توانند در حالتی که موتور کاملا برق دارد، برق موتور را قطع یا وصل کنند و از اصلی ترین ویژگی های این نوع کلیدها به شمار می رود. کلیدهای حرارتی اشنایدر، امکان قطع و وصل مدار قدرت را دارد که همراه با تجهیزات جانبی می توان در مدار فرمان آن را نصب کرد.

در کلید حرارتی اشنایدر یا زمینس مکانیزم عمل بدین صورت است که با عبور جریان الکتریکی، پس از مدت زمان کوتاهی دمای کلید افزایش پیدا می کند. با توجه به ویژگی های فلز مورد نظر که در کلیدهای اشنایدر به کار رفته، با افزایش دما این فلزها انبساط پیدا می کنند. دو فلزی که در کلید حرارتی اشنایدر قرار گرفته اند، ضریب انبساط مختلفی داشته و کلید به سمت ضریب کمتر خم می شود.
خم شدن کلید موجب قطعی برق می شود. جابه جایی کلید با کمک اهرم صورت گرفته یا به صورت مستقیم کنتاکت را قطع می کند. علاوه بر موارد گفته شده، در کلیدهای حرارتی اشنایدر دو آهن ربا در بالا و پایین تیغه ها وجود دارد که وجود این آهن ربا از سوختگی و جرقه در محل اتصال، جلوگیری می کند. کلیدهای حرارتی اشنایدر سه فاز، دارای سه پل قدرت در ورودی خود هستند.

معرفی کلید حرارتی زیمنس

معرفی کلید حرارتی زیمنس

کلید های حرارتی زیمنس کلیدهای محدود کننده جریان هستند که در ابعاد فشرده تولید می شوند. زیمنس مجموعه گسترده ای از کلیدهای حرارتی و مغناطیسی را تولید می کند که عنصر کلیدی برای حفاظت از اضافه بار و اتصال کوتاه در سیستم های خانگی هستند. کلید حرارتی اشنایدر یا زمینس که جزو کلیدهای پرطرفدار هستند برای سوئیچینگ و محافظت از سیم کشی در منازل طراحی شده اند که در دمای بالا از وقوع خطر، جلوگیری می کند.

کلید های حرارتی زمینس وسیله دستی برای برق انداختن و غیرفعال کردن مدار را فراهم می کند و به گونه ای طراحی شده که در برابر دمای بالا مقاومت خوبی را از خود نشان می دهد. این کلیدهای حرارتی در ابعاد فشرد تولید شده و عملکرد اصلی آن برای حفاظت از موتور در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار و قطع فاز است.

کلید های حرارتی زیمنس برای استفاده در بارهای متصل به فیدر تهیه شده اند. این کلیدها به صورت یکپارچه و با عملیات چرخشی سازگاری دارند که دسته گردان این کلیدها شامل مکانیزم قفل شو برای آسان شدن قطع و وصل کلید می باشد.

مقایسه کلید حرارتی اشنایدر یا زیمنس

کلید حرارتی اشنایدر یا زیمنس بیش از 30 سال در تولید دستگاه های خودکار و کلیدهای حرارتی فعالیت داشته اند. هر دو کلید حرارتی در منازل مورد استفاده قرار می گیرند و بر اساس سناریوهای خودکار و از پیش برنامه ریزی شده، کار می کنند.

کاربرد کلید زیمنس در عملیات کلیدزنی در مدارات موتور زنی است. از دیگر کاربرد کلید حرارتی زیمنس می توان به قابل تنظیم بودن برای اضافه بار مغناطیسی و حرارتی اشاره کرد که ایجاد تاخیر حرارتی برای روشن شدن موتور بر اثر اضافه بار از ویژگی های مهم کلید زیمنس است.

کلید حرارتی اشنایدر بهتر است یا زیمنس؟

در بالاتر در خصوص کلیدهای اشنایدر و زیمنس و همچنین کاربردهای آن آشنایی پیدا کردیم. به طور کلی کلیدهای حرارتی اشنایدر از نظر عملکرد به شما توصیه می شود. کلیدهای حرارتی اشنایدر، کلیدهایی هستند که بیشتر برای حفاظت از اختلاف بار و جریان به کار برده می شوند. معمولا کلیدهای حرارتی اشنایدر بر سر راه مدار الکتروموتور بر اساس آمپر جایگزین می شوند.

ویژگی مهم کلید حرارتی اشنایدر این است که این نوع کلیدها می توانند به خارج کردن الکتروموتور از مدار پس از جریان نشتی کمک کنند و همچنین کاربرد اصلی آن ها حفاظت از مدار در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه است. کلید حرارتی مغناطیسی یا همان محافظ موتور اشنایدر به طور خودکار عمل می کند و می تواند جریان شدید الکتروموتور در زمان راه اندازی تحمل کند. کلیدهای اشنایدر می توانند موتور را در مقابل اتصال کوتاه، تک فاز شدن و افت ولتاژ حفاظت کنند.

از کجا کلید حرارتی اشنایدر بخریم؟

از کجا کلید حرارتی اشنایدر بخریم؟

یکی از فروشگاه های معتبر در زمینه فروش کلیدهای حرارتی اشنایدر، فروشگاه تهران اشنایدر است. این فروشگاه با کیفیت بالای محصولات و کادری مجرب، می تواند در کمترین زمان ممکن محصولات را به دست شما برساند. تنوع محصولات در فروشگاه تهران اشنایدر بالا بوده و به هرگونه نیاز شما به انواع کلیدهای حرارتی پاسخ می دهد. همانطور که در بالا هم گفتیم بهترین مارک کلیدهای حرارتی، کلید حرارتی اشنایدر بوده که در فروشگاه تهران اشنایدر در انواع مختلفی وجود دارد.

سخن پایانی

کلیدهای حرارتی یا راه انداز موتور نوعی قطع کننده مدار هستند که موتور را در برابر جریان اضافه بار و جریان اتصال کوتاه، حفاظت می کنند. کلید حرارتی اشنایدر یا زیمنس، قابل قطع زیر بار بوده و می تواند مدار موتور را در حین کار قطع یا وصل نماید که همین امر از مهم ترین ویژگی های آن به شمار می رود. کلیدهای حرارتی اشنایدر از پیشرفته ترین فناوری در ساختار خود استفاده کرده اند. هر کلید حرارتی با توانایی کار به عنوان قسمتی از یک سیستم کنترل کامل، طراحی شده که می تواند سیستم های مدیریت ساختمان را تکمیل می کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا