تهران اشنایدر

نصب کلید محافظ جان اشنایدر

پوستر-محافظ-جان اشنایدر

نصب کلید محافظ جان اشنایدر چگونه است ؟ در این مقاله می خواهیم صفر تا صد این موضوع را بررسی کنیم .یکی از مواردی که در زمان کار با برق وجود دارد این است که جان افراد حفظ شود. برق جریان الکتریسیته‌ای است که زمانی که ولتاژ آن بالا باشد می‌تواند برای فرد خطرات جبران ناپذیری را به دنبال داشته باشد. اگر ولتاژ عبور برق از حد نصاب پایین‌تر هم باشد، ممکن است برای فردی که دچار برق‌گرفتگی می‌شود مشکلاتی ایجاد کند. به همین منظور باید از کلیدهای محافظ جان برای جلوگیری از برق‌گرفتگی استفاده شود.

در این مقاله می‌خواهیم به راهنمای نصب کلید محافظ جان اشنایدر و کاربردهای آن بپردازیم.

RCD

قبل از هرچیز به شما پیشنهاد می کنیم مقاله ی انواع محافظ جان و کاربرد هر یک را مطالعه نمایید.

 GREEN tik vectorکلید محافظ جان چگونه کار میکند؟

این دستگاه به‌صورتی نصب می‌شود که جریان ورودی و خروجی برق را کنترل می‌کند تا که این ورودی و خروجی، دو مدار فاز و نول است. کار اصلی کلید محافظ جان جلوگیری از ایجاد برق‌گرفتگی است که ممکن است این برق‌گرفتگی به‌صورت مستقیم و یا غیر مستقیم باشد. شکل مستقیم برق‌گرفتگی این‌گونه است که فرد با مدار اصلی برق تماس دارد و این جریان، به‌صورت مستقیم به فرد برخورد می‌کند. تماس غیرمستقیم فرد با برق این‌گونه است که ممکن است فاز برق وارد یک دستگاه فلزی شود.

پس از این‌که برق وارد آن دستگاه شد و فرد با آن دستگاه تماس حاصل کرد، ممکن است جریان برق به بدن فرد سرایط کند و فرد دچار برق‌گرفتگی غیرمستقیم شود. به این برقی که به‌صورت غیرمستقیم وارد بدن انسان شده و از آن عبور می‌کند، جریان نشتی گفته می‌شود.  شما می‌توانید با نصب کلید محافظ جان اشنایدر برروی جریان برق، از بروز این اتفاقات جلوگیری کنید.

زمانی که میزان ولتاژ قابل جریان در سیم‌های برق، زیاد باشد معمولا از نوع کلید محافظ جان صنعتی استفاده می‌شود. اگر قصد دارید برای خانه خود از کلید محافظ جان استفاده کنید، می‌توانید از نوع کوچک‌تر و خانگی آن بهره ببرید. کلید محافظ جان، خود تشخیص می‌دهد که جریان به چه میزان است. این کلیدهای محافظ جان علاوه‌بر این‌که از جان افراد در مقابل تماس با برق مستقیم و یا غیر مستقیم محافظت می‌کند، از وسایل برقی و دستگاه‌های صنعتی هم در مقابل خراب‌شدن حاصل از برق‌گرفتگی هم مراقبت خواهد کرد.

یکی از موارد مهمی که با نصب کلید محافظ جان اشنایدر به دست می‌آورید، این است که این دستگاه، با جلوگیری از عبور برق برای خطر برق‌گرفتگی، باعث این مورد هم می‌شود که از آتش‌سوزی هم پیشگیری کند. ممکن است زمانی که برق‌گرفتگی در وسایل خانه و یا دستگاه‌های صنعتی ایجاد می‌شود، باعث آتش‌سوزی شود. این آتش‌سوزی ممکن است حاصل از یک جرقه برق و در پی آن مخلوط‌شدن با گازی که دارای نشتی است، ایجاد شود.

RCD

 GREEN tik vectorنکات کاربردی در نصب کلید محافظ جان

ممکن است در آمپرهای 5 به بالا امکان آتش‌سوزی افزایش یابد. دقت در نصب کلید محافظ جان بسیار مورد موهمی است که خیال شما را از ایجاد برق‌گرفتگی و آتش‌سوزی راحت کند. در زمان نصب کلید جان باید تمامی سیم‌های موجود روی ان را درست نصب کنید. پس از این‌که کلید محافظ جان را برروی مدار فاز و نول برق نصب کردید باید از کلید تست استفاده کنید تا از سالم بودن کلید محافظ استفاده‌شده اطمینان کامل حاصل کنید.

برای این‌که کلید محافظ جان را به روش دیگری تست کنید می‌توانید از یک لامپ صد وات استفاده کنید. ابتدا باید لامپ را برروی جریان‌های فاز و نول نصب کرده و سپس دکمه را بزنید. زمانی که لامپ روشن شد، کلید محافظ جان باید قطع شود. اگر کلید محافظ جان اشنایدر قطع نشد، نشان از سالم نبودن و ایجاد مشکل در آن است.

بیشتر بدانید: مشتریانی که قصد خرید کنتاکتور اشنایدر را دارند می توانند با استفاده از لینک زیر وارد صفحه محصولات این دسته شوند و محصول دلخواه خود را انتخاب کنند.

 

 GREEN tik vectorاموزش نصب کلید محافظ جان

داخل این کلید محافظ جان، یک هسته قرار دارد که هم جریان نول و هم فاز از وسط آن عبور می‌کنند. معمولا این کلیدها دارای دو نوع تک فاز و سه فاز هستند که کاربرد هرکدام جداگانه است. در کلیدهای تک فاز، یک سیم فاز و یک سیم نول از آن عبور می‌کند و در نوع سه فاز، سه سیم فاز و یک سیم نول از آن عبور داده می‌شود. پیش از آن‌که بخواهید به نصب کلید محافظ جان اشنایدر بپردازید، باید میزان آمپر ورودی و خروجی آن را توسط دستگاه‌هایی بسنجید.

برای نصب این کلید محافظ جان باید از فردی که در این حوزه ماهر است و تجربه کافی دارد، کمک بگیرید؛ چراکه این کار شوخی‌بردار نیست و ممکن است جان‌تان را به‌خطر بیاندازد.

فاز های عبور کننده محافظ جان

 GREEN tik vectorروش نصب محافظ جان تک فاز با رسم شکل

installation of 1 phases life saver key
آموزش نصب کليد محافظ جان

 GREEN tik vector روش نصب محافظ جان تک فاز با رسم شکل

installation-of-3-phases-life-saver-key

 GREEN tik vectorبهترین مارک محافظ جان

همان‌طور که در بخش‌های قبل از کلید محافظ جان اشنایدر به‌عنوان کلید محافظ جان نام بردیم باید بدانید که بهترین و با کیفیت‌ترین نوع مارک کلید محافظ جان، اشنایدر است.محصولات اشنایدر با کیفیت بالا و استانداردهای بین‌المللی تولید می‌شوند. انواع محصولات اشنایدر الکتریک مثل کلید محافظ جان اشنایدر، کلید مینیاتوری اشنایدر و اینورتر اشنایدر ، قابلیت گسترش و توسعه را دارند و می‌توانند به راحتی با نیازهای صنعتی جدید سازگار شوند. کلید محافظ جان اشنایدر  نیز بسیار سریع بوده و معمولا از این نوع، در آمپرهای بالا هم استفاده می‌شود. شما می توانید کلید های محافظ جان اشنایدر را از نمایندگی تهران اشنایدر در لاله زار خریداری کنید که تمام محصولات اشنایدر را با 18 ماه ضمانت و گارانتی در اختیار شما می گذارد.

استفاده از یک کلید محافظ جان و نصب آن برروی جریان ورودی و خروجی فاز و نول مدارهای برق برای مصارف خانگی و صنعتی، مسئله بسیار مهمی است. نصب کلید محافظ جان اشنایدر می‌تواند از برق‌گرفتگی افراد جلوگیری کند.

 GREEN tik vectorسوالات متداول

 GREEN tik vectorایا کلید محافظ جان اشنایدر نمایندگی خرید دارد؟

بله شما می توانید از نمایندگی تهران اشنایدر واقع در لاله زار خرید خود را به صورت حضوری انجام دهید و یا با کارشناسان تهران اشنایدر تماس بگیرید،هم مشاوره دریافت کنید و هم خرید خود را ثبت کنید.

 GREEN tik vectorادرس دقیق نمایندگی تهران اشنایدر کجا است؟

نمایندگی تهران اشنایدر واقع در تهران ، لاله زار جنوبی، پاساژ 110، طبقه سوم، پلاک 62 که شما با مراجعه حضوری می توانید انواع کلید هوایی اشنایدر، کلید حرارتی اشنایدر و بسیاری دیگر از محصولات کمپانی اشنایدر را با بهترین قیمت و کیفیت خریداری نمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا