تهران اشنایدر

تفاوت کلید هوایی سری NT و NW

تفاوت کلید هوایی سری NT و NW

یکی از انواع کلید های اتوماتیک فشار ضعیف که در آمپرهای بالا مورد استفاده قرار می گیرد کلید هوایی است. این کلید که از مدار در برابر اتصال کوتاه آنی، اضافه بار و اتصال به زمین محافظت می کند از 630 آمپر تا 6300 آمپر طراحی و ساخته می شود. کلید هوایی اشنایدر در دو سری NT و NW تولید شده که در این مقاله قصد داریم به بررسی تفاوت کلید هوایی سری NT و NW بپردازیم.

آشنایی با کلید هوایی NT و NW

همان طور که گفتیم کلیدهای هوایی به دو سری NT و NW تقسیم می شوند که بر اساس عملکرد و رنج جریان کلیدها، این دسته بندی انجام می شود. این دو سری که کاربرد های متفاوتی دارند، در دو نوع سه پل و چهار پل تولید شده و دارای واحد حفاظت میکرولوجیک نیز هستند. قبل از این که تفاوت کلید هوایی سری NT و NW را بررسی کنیم، بهتر است که با هر کدام از آن ها به صورت جداگانه آشنا شوید.

بیشتر بخوانید: طرز کار کلید هوایی چگونه است؟

معرفی کلید هوایی NT

معرفی کلید هوایی NT

انواع کلید هوایی سه پل NT و کلید هوایی اشنایدر چهار پل NT ، همگی به واحد های محافظت کنترل میکرولاجیک مجهز بوده که علاوه بر عملکرد های محافظتی اولیه دارای اندازه گیری توان و انرژی داخلی نیز هستند. این مجموعه که دارای قدرت قطع از 42 کیلو آمپر تا 150 کیلو آمپر است، امکان انتخاب و نصب رنج گسترده از لوازم استاندارد ارائه شده را داشته و با ایجاد سهولت در انتخاب به اولین گزینه برای نصب و بهره برداری تابلو های برق تبدیل شده است.

در ادامه مقاله تفاوت کلید هوایی سری NT و NW باید بیان کرد که MasterPact NT با ارائه تمامی کارکرد های یک کلید اتوماتیک قدرت با حجمی بسیار کوچک، یک نوآوری به حساب می آید. لازم به ذکر است که فاصله بین پل 70 میلی متر بدین معناست که این کلید هوایی سه پل قابلیت نصب روی تابلویی با عمق و عرض 400 میلی متر را داراست.

مشخصات فنی کلید هوایی NT

 • جریان نامی سری NT 630 آمپر تا 1600 آمپر
 • ولتاژ نامی این سری تا 690 ولت AC
 • دارا بودن ظرفیت قدرت قطع 42 کیلو آمپر تا 150 کیلو آمپر در 415/220 ولت AC
 • تولید در دو مدل ثابت و کشویی
 • تولید و عرضه سری NT کلید هوایی به صورت سه پل و چهار پل
 • عرضه در یک اندازه فیزیکی خاص و منحصر به فرد
 • طیف بی سابقه و بهینه از لوازم جانبی قابل نصب
 • قابلیت شارژ فنر به صورت موتور الکتریکی و دستی
 • قابلیت کنترل قطع و وصل به دو روش محلی یعنی روی کلید و از راه دور یا شبکه های ارتباطی
 • دارا بودن واحد محافظت الکترونیک میکرولوژیک با امکان یکپارچه سازی ولتاژ، جریان، توان و اندازه گیری انرژی با امکان حفاظت از نشت زمین، مدیریت انرژی و دیگر عملکرد های حفاظت پیشرفته

معرفی کلید هوایی NW

معرفی کلید هوایی NW

در ادامه مقاله تفاوت کلید هوایی سری NT و NW کلید هوایی NW را معرفی می کنیم. کلید هوایی MasterPact NW که شامل کلید هوایی سه پل NW و کلید هوایی چهار پل NW می شود، نیز به واحد های حفاظت کنترل میکرولاجیک مجهز بوده که می تواند علاوه بر عملکرد های محافظتی اولیه، توان و انرژی داخلی را نیز اندازه گیری نماید.

این کلید جهت حفاظت از سیستم های الکتریکی در مقابل آسیب های ناشی از اتصال کوتاه، خطاهای زمینی و اضافه بار طراحی و تولید شده است. رنج جریانی این محصولات که در دو اندازه مختلف بوده، از 800 آمپر تا 6300 آمپر است. کلید های هوایی NW با قدرت قطع از 42 کیلو آمپر تا 150 کیلو آمپر در هر دو فریم عرضه می شوند. با ارائه این محصولات در رنج وسیع، انتخاب، نصب و بهره برداری در تابلو های برق با سهولت همراه است.

مشخصات فنی کلید هوایی NW

 • جریان نامی سری NW 800 آمپر تا 6300 آمپر
 • ولتاژ نامی این سری تا 1150 ولت AC
 • دارا بودن ظرفیت قدرت قطع 50 کیلو آمپر تا 150 کیلو آمپر در 415/220 ولت AC
 • تولید سری NW در دو مدل ثابت و کشویی
 • تولید و عرضه این سری به صورت سه پل و چهار پل
 • عرضه در دو اندازه فیزیکی A800 تا 4 هزار A و 4 هزار A تا 6300 A
 • طیف بی سابقه و بهینه از لوازم جانبی قابل نصب
 • قابلیت شارژ فنر سری NW به صورت دستی و همینطور موتور الکتریکی
 • قابلیت کنترل قطع و وصل به دو صورت محلی یعنی از روی کلید و از راه دور یا شبکه های ارتباطی
 • دارای واحد حفاظت الکترونیک میکرولوژیک سری NW با قابلیت یکپارچه سازی توان، جریان، ولتاژ و اندازه گیری انرژی با قابلیت مدیریت انرژی، حفاظت از نشت زمین و دیگر عملکرد های محافظت پیشرفته

تفاوت کلید هوایی سری NT و NW

پس از معرفی هر دو سری کلید هوایی و بیان مشخصات فنی آن ها به احتمال زیاد متوجه تفاوت کلید هوایی سری NT و NW شده اید. این دو سری از لحاظ بازه جریان نامی و ولتاژ نامی با یکدیگر متفاوت بوده و حداقل ظرفیت قدرت قطع آن ها نیز فرق دارد.

این دو سری هر دو به صورت سه پل و چهار پل به بازار عرضه می شوند، اما یکی دیگر از تفاوت کلید هوایی سری NT و NW در اندازه فیزیکی آن هاست. کلید هوایی سری NT در یک اندازه فیزیکی منحصر به فرد عرضه شده اما کلید هوایی سری NW در دو اندازه فیزیکی A800 تا 4 هزار A و 4000 A تا 6300 A به بازار عرضه می شود.

بهترین مارک کلید هوایی NT و NW

معرفی بهترین مارک موضوع دیگری است که در مقاله تفاوت کلید هوایی سری NT و NW به آن می پردازیم، چرا که مارک یک محصول در واقع بیان کننده کیفیت، میزان کارایی، مدت زمان استفاده و بسیاری از موارد دیگر است. کلید هوایی اشنایدر یا زیمنس! کدام بهتر است؟ اشنایدر بهترین مارک کلید هوایی NT و NW در بازار بوده که از بهترین و مرغوب ترین کلید های هوایی اروپایی به حساب می آید.

این برند محصولات خود را با استاندارد بسیار بالا و طراحی کاربرد پسند تولید و به بازار عرضه می کند. کلید های هوایی اشنایدر الکتریک که به دو سری NT و NW دسته بندی می شوند هر کدام در دو نوع سه پل و چهار پل تهیه شده و دارای واحد محفاظت میکرولوجیک هستند.

از کجا کلید هوایی اشنایدر بخریم؟

از کجا کلید هوایی اشنایدر بخریم؟

این سوال برای بسیاری از کاربران پیش می آید که از کجا کلید هوایی اشنایدر بخریم؟ از این رو در مقاله تفاوت کلید هوایی سری NT و NW قصد داریم معتبر ترین نمایندگی اشنایدر در تهران را به شما معرفی کنیم تا محصول با کیفیت و اصل را با قیمت واقعی بتوانید تهیه کنید. فروشگاه اینترنتی تهران اشنایدر یکی از معتبر ترین فروشگاه ها و مراکز خرید در ارائه کلید هوایی اشنایدر است که شما می توانید تمامی محصولات مورد نیاز خود را از این مرکز تهیه کنید.

سخن پایانی

کلید هوایی اشنایدر بر اساس عملکرد و رنج جریان کلید ها به دو سری NT و NW تقسیم شده که هر کدام از آن ها دارای کاربری های متفاوتی هستند. تفاوت کلید هوایی سری NT و NW موضوعی بود که در این مقاله به آن پرداختیم و مشخصات هر سری را بیان کردیم. از جمله تفاوت کلید هوایی سری NT و NW می توان به بازه جریان نامی، ولتاژ نامی، ظرفیت قدرت قطع و اندازه فیزیکی عرضه شده آن ها به بازار اشاره کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا