تهران اشنایدر

کلید هوایی چیست؟

کلید هوایی چیست؟

کلید هوایی چیست؟ چند نوع کلید هوایی در بازار وجود دارد؟ شرکت اشنایدر در حوزه تولید انواع قطعات مختلف برقی مورد نیاز در صنایع فعالیت می‌کند. انواع قطعاتی مثل کلید هوایی، رله، کنتاکتور و قطعات برقی ماشین در این شرکت تولید می شود. ما قصد داریم در این مقاله درباره اینکه کلید هوایی اشنایدر چیست صحبت کنیم و اطلاعاتی در اختیار افراد بگذاریم  تا درباره آن آگاهی داشته باشند.

همچنین از مزایا و کاربرد های کلید هوایی  اطلاعاتی به دست آوریم. شرکت تهران اشنایدر با دارا بودن تجربه بسیار زیاد و توان زیاد در تولید و تامین قطعات، بسیار شناخته شده است. برای اینکه بدانید کلید هوایی چیست به ادامه مقاله توجه کنید.

کلید هوایی چیست؟

کلید هوایی چیست؟ کلید هوایی یک کلید های اتوماتیک با فشار بسیار کم هستند که در میزان جریان بالا مورد استفاده قرار گرفته و در اطفاء جرقه کار می رود. این کلید علاوه بر اینکه خط  جریان برق را قطع و یا وصل می کند حفظ ایمنی شبکه را نیز بر عهده دارد. ساختار انگلیس ها به گونه ای است که به طور خودکار هنگام عبور جریان بالا قادر هستند مدار را قطع کند بدون اینکه دچار آسیب شود.

کلید هوایی اشنایدر با قدرت ۴۰۰۰آمپر که در نوع خود خیلی عالی است و توانایی محافظت از سیستم در  برابر جریان های با ولتاژ بالا را نیز داراست. انواع کلید های هوایی این قابلیت را دارند که برای جریان های مختلف بسیار کم و یا بسیار زیاد پ، که ممکن است وارد سیستم شود حساس باشند و کلیدهوایی مدار الکتریکی را قطع و وصل کند و مانع بروز مشکل شود.

کلید هوایی چیست؟ و کاربرد های آن

انواع کلید هوایی اشنایدر

کلیدهای هوایی دارای دو دستهNWو NT هستند که بر اساس جریان برق و عملکرد کلید دسته‌بندی شدند و هر کدام دارای کاربردهای مختلف هستند و هر دوی این کلیدهای هوایی  به شکل سه پل و هم ۴ پل به تولید می‌رسند و هر کدام دارای مشخصات مختلف و موارد استفاده متفاوت هستند. میزان جریان در هر کدام از این دو متفاوت است. دارای دو شکل ثابت و کشویی هستند. دارای قابلیت کنترل از راه دور هستند.

کلید هوایی اشنایدر از نوع کشویی ، نوع دیگری از کلیدهای هوایی هست که دبر برابر عبور جریان غیر مجاز حساس یوده و به شکل های مختلف حساسیت سیستم برق رسانس را نشان می دهد. به همین دلیل باید سیستم برق از هر گونه آسیب احتمالیدر امان باشد.

انواع کلید هوایی

راه های دسترسی:

کاربرد های کلید هوایی

برای اینکه به طور کامل بدانید کلید هوایی چیست مهم است که کاربردهای آن را نیز بدانید. این کلید از شبکه برق رسانی در مقابل اتصالات کوتاه حفاظت می‌کند همچنین از سیستم برق رسانی در برابر ولتاژ بیش از حد محافظت می کند. در مقابل کم شدن یا زیاد شدن فرکانس در شبکه برق رسانی نیز ایمن ایجاد می‌کند و شبکه را از آسیب‌های احتمالی حفظ می‌کند.

حالت کلی و نوع ثابت کلید هوایی را در تصویر ملاحظه کنید.  این کلید در یک سیستم برق رسانی اهمیت زیادی دارد. کلید هوایی در هنگام عبور جریان غیر مجاز، اقدام به قطع برق از مدار های الکتربکی می کند و از این طریق مانع آسیبب  جریان غیرمجاز برق به مدارهای الکتریکی می شود.

مزایای کلید هوایی اشنایدر چیست؟

کلیدهای مدارشکن در سایز های مختلف طراحی شده و به تولید می رسند و تفاوت بسیار زیادی دارند. مثل کلید یک فیوز کوچک در خانه و یا در مدار های با ولتاژ بسیار بالا مثل سیستم برق رسانی یک شهر کاربرد دارند و از این جهت مزیت‌های زیادی دارند. چرا که از آسیب های احتمالی در هر لحظه به سیستم برق رسانی منزل یا شهر جلوگیری می کند. هم چنین کلیدهای هوایی، در اکثر سیستم هایی که برای پخش برق و نیرو فعالیت می‌کنند، به عنوان شروع کننده به کار می رود. دانستن مزایا کلید هوایی اشنایدر نیز میتواند به جواب سوال کلید هوایی اشنایدر چیست مرتبط باشد.

نصب کلید هوایی یک کار بسیار دقیق است و فقط افراد متخصص باید به این کار اقدام کنند. چرا که نصب اشتباه آن  ممکن است باعث آسیب های زیاد به سیستم های برق رسانی یا تابلوهای برق شود. نصب صحیح آن نیز از آسیب های احتمالی وارد به سیستم های برق چه در سطح کوچک مثل خانه و چه در سطح بزرگ مثل شهر جلوگیری خواهد کرد.

بیشتر بدانید: نمایندگی اشنایدر در تهران

نتیجه گیری؛ کلید هوایی چیست؟

 به طور کلی برای اینکه بدانید کلید هوایی اشنایدر چیست، در ابتدا باید بدانید شرکت اشنایدر در چه حوزه‌ای فعالیت می‌کند و با انواع تولیدات شرکت اشنایدر آشنایی داشته باشید و سپس به جزئیات مربوط به کلید هوایی بپردازید.

مقاله ای که هم اکنون در دست شماست درباره اینکه کلید هوایی چیست اطلاعاتی را جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار داده است. این مقاله به شما کمک می کند تا بهتر بتوانید با انواع کلید هوایی اشنایدر آشنا شوید و کاربردها و مزیت های آن را نیز بدانید. همچنین موارد متفاوت استفاده آن را نیز در نظر بگیرید. امیدوارم این مطلب برای شما مورد استفاده قرار بگیرد.

در ادامه بخوانید: کنتاکتور چیست و چه کاربردی دارد؟

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا